Dovolená na Svatém Tomáši – to je pohoda, Šumava a Lipno

Nejen hotel a jeho okolí, ale i celá oblast Lipenska má svým návštěvníkům opravdu co nabídnout. Je unikátní spojením krásné, divoké a nedotčené přírody, množstvím historických a technických památek, široké nabídky sportovních a kulturních aktivit v létě i v zimě.Je odsud blízko jak do centrální Šumavy, tak např. do Českého Krumlova (UNESCO, otáčivé hlediště), na zámek Hluboká atd. V regionu existuje stovky kilometrů cyklostezek vhodných i pro in-line bruslení (s různým stupněm obtížnosti a různým povrchem), množství značených turistických tras vedoucích nádhernou přírodou, historické, technické a kulturní památky.

Volný čas v hotelu

Skutečně nepřeberné množství možností pro trávení volného času nabízí hotel Svatý Tomáš, jeho bezprostřední okolí. 
V hotelu samotném můžete trávit čas odpočinkem – buď při posezení v hotelové restauraci či vinárně, na zahradě nebo v sauně, infrakabince či vířivce hotelového Regeneračního centra. Můžete však u nás trávit čas i aktivněji – zaplavat si v hotelovém bazénu nebo potrápit tělo v posilovně.

Volný čas v nejbližším okolí

I v nejbližším okolí hotelu můžete lenivě a příjemně relaxovat – posedět u studánky a posilnit se její živou vodou nebo večer u táboráku. Děti mají možnost využít dětské hřiště nebo si zadovádět s naší kozou.

Osada Svatý Tomáš

A v podvečer, kdy bývají v zapadajícím slunku nejkrásnější výhledy, může celá rodina vyrazit na obhlídku osady Svatý Tomáš, a zejména k místnímu gotickému kostelu Svatý Tomáš ze 14. století – 300 m od hotelu.

Vítkův hrádek 

… a hlavně k dominantě Svátého Tomáše, k Vítkovu hrádku. Prohlédnout si jeho staleté zdi, vyšplhat se na věž a rozhlédnout se po okolí, vskutku do daleka – nejen po okolních šumavských lesích a na Lipenské jezero, ale, při troše štěstí na počasí a dobrou viditelnost, až k vzdáleným Alpám! Vítkův hrádek je od hotelu vzdálen 500m  a je nejvýše položenou zříceninou hradu v České republice. Více o historii i současnosti Vítkova hrádku se dozvíte na stránkách Občanského sdružení Vítkův Hrádek, ze kterých jsme si také vypůjčili některé fotografie.

Některé fotografie © Občanské sdružení Vítkův Hrádek

Léto na Lipensku

Turistika a cykloturistika na Lipensku

Lesy na levém břehu Lipna jsou protkány turistickými trasami a cyklostezkami. I kolem Lipenského jezera vede 21 km dlouhá cyklistická a také in-line stezka – 21 km. Jsou zde i půjčovny, kol, elektrokol a in-line bruslí. Takže dáváte-li přednost turistické dovolené, budete nadšeni!

Nejznámější turistické cíle v blízkém i vzdálenějším okolí:

Farní kostel svatého Filipa a Jakuba v Přední Výtoni – 11 km
Gotický klášter ve Vyšším Brodě – 25 km – jedna z nejvýznamnějších památek v republice
Český Krumlov – 57 km
Rožmberk nad Vltavou – 32 km
České Budějovice – 77 km

Léto u vody

Nejbližším střediskem, kde je možné provozovat převážnou část dále uvedených aktivit je Lipno na Vltavou vzdálené cca 15 km od hotelu.

Koupání – na mnoha místech na Lipenské přehradě
Vyhlídková plavba motorovou lodí – okružní jízdy vyhlídkovou lodí po Lipenském jezeře, večerní okružní plavby, pravidelná zastávková doprava po celém Lipně.
Individuální plavby po Lipně – půjčovny lodí, šlapadel, jezerních kajaků
Jachting – možnost zapůjčení plachetnice, windsurfingu
Rybaření – včetně zajištění rybářské povolenky
Půjčovna kanoí a raftů – splouvání Vltavy z Vyššího Brodu

Sport a zábava

Tenis – tenisový kurt s umělým povrchem
Frisbee park
Jízda na čtyřkolkách
Vyjižďky na koních
Stezka korunami stromů
Golf

Adrenalin

Bobová dráha
Lanový park
Bikepark
Horolezectví
Paintball

Zima na Lipensku

Sjezdové lyžování

Ski areál Lipno ( km sjezdovek – 8,3 km a jsou modré a červené,
Ski areál Hochficht (Rakousko) – 20 km sjezdovek – modré, červené a černá
Ski areál Sternstein (Rakousko) – 4 km sjezdovek – modrá a červená
Běžecké lyžování – upravované běžecké stopy po celé Šumavě, vč. Rakouské části – nástup na tratě dle aktuální situace
Bruslení – za příznivých teplotních podmínek bruslení po zamrzlém Lipenském jezeře – bruslařská dráha nejdelší v republice
Jízda se psím spřežením

Sport a zábava pod střechou na Lipensku

Aquapark Aquaworld Lipno
Indoorové sporty – tenis, badminton, volejbal, florbal, ping-pong, squash